Baydiğin Beldesinde 7’cisi Düzenlenen Kültür Sünnet Şöleni Yapıldı

baydigin-beldesinde-7cisi-duzenlenen-kultur-sunnet-soleni-yapildi

Yozgat’ın Aydıncık İlçesine Bağlı Baydiğin Belediye binası alanında 7’cısı düzenlenen Kültür sünnet şöleni yapıldı.
14 Ağustos 2013 Çarşamba 00:43

 Yozgat’ın Aydıncık İlçesine Bağlı Baydiğin Belediye binası alanında 7’cısı düzenlenen Kültür sünnet şöleni yapıldı.

            Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ı Baydiğin Beldesi Girişinde Aydıncık Kaymakam vekili Kürşat Atak, Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, Aydıncık Ak Parti İlçe Başkanı Burhan Koçak, Aydıncık Belediye Başkanı Bahattin Özger, Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç, Kösrelik Belediye Başkanı Dursun Kuzu, Baştürk Belediye Başkanı Nejdet Kurt, Eski Belediye Başkanı Ahmet Koçak, Aydıncık Ak Parti İlçe Teşkilatı ve çok Sayıda vatandaş tarafından karşılandı.

Sünnet Şölenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ak Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Ak Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Yozgat Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Halil Türkmen, Ak Parti İl Teşkilatı katıldı.

Programın sunuculuğunu Yasemin Doğrunun yaptığı etkinlikler kapsamında ilk konuşmayı Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu yaptı. Uslu konuşmasında, Sayın Başbakan Yardımcım ,Sayın Milletvekillerim, Sayın İl Başkanım, değerli İlçe Başkanım, Belediye Başkanı Arkadaşlarım, kıymetli Baydiğin halkı 7’cısını düzenlediğimiz kültür ve sünnet şöleninde şimdi ise sizlerin daha iyi eğlenmesi için bu geleneksel hale getirdiğimiz şölenimize gelen misafirlerimize teşekkür ederek iyi eğlenceler dedi. Bugünde bizleri yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ ve Yozgat Milletvekillerine teşekkür etti. Başkan Uslu 2013 yılı içerisinde belde için yapılan yatırımlar ve yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu yatırımları şöyle sıraladı.            Belde girişinden mezarlığa kadar yolun kilit parke Taşı ve istinat duvarı yapımı yatırım programına alınmış 450,000 Türk Lirası ayrılmıştır. Selalan sokak yolu kilit parke taşı yapımı için mal alım ihalesi tamamlanmış bayram sonrası başlanacağını duyururken beldeye yapılan yeni inşaatların kanalizasyon yapımı için kanal borusu alım ihalesi bayram sonu ihalesi yapılıp malzemesi alınacağını, 2013 yılında taş ve kanalizasyon yapımı için yapılacak olan mal alım ihalesi 600,000 Türk Lirasıdır. Yine 2013 yılında kanalizasyon borusu alım ihalesi 150,000 Türk Lirası ile yapıldı.

Başkan Uslu, Beldemize bu güne kadar bakanlıklarca yapılan yardımlar Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 450,000 Türk Lirası olup Kültür ve Turizm Bakanlığınca 61,000 Türk Lirası yapılmıştır dedi ve Bu yapılan yardımlarla Bir Adet Yol Süpürme Aracı, Bir Adet Çöp Toplama aracı, 144 adet çöp konteyneri, bir adet ilaçlama makinası alınması ile Beldede7.cisi düzenlenen sünnet şenliği kapsamında bu yıl 85 çocuk ve 2012 yılında 70 çocuk sünnet ettirilirken 2006 yılından bu yana toplamda 810 çocuğun sünnet edilmesinde katkıda bulunduk dedi.

          Etkinlik kapsamında Yozgat Milletvekili Sayın Ertuğrul Soysal  konuşmalarını yaptı. Soysal Milletvekili İl Başkanları, İlçe Başkanları, Belde belediye başkanları ve Baydiğin halkının bayramını kutladı. Soysal vekil olduktan sonra ilk geldiğim yer 5.cisi düzenlenen sünnet şöleninde beraberdik şimdi ise 7.cisi olan festivaliniz cıvıl, cıvıl beldemize geldiğimde büyük bir heyecan duydum. İlk akla gelen neslin ve devletin devamı için genç nesillere ihtiyaç duyduğumuz Sayın Başbakanımız her defasında bunu ifade ediyor gittiği her yerde toplantılarda nasihat ediyor ve bu tavsiyeye uyan bütün baydiğin halkına teşekkürde bulundu. Belediye başkanımız ifade etti yapılan hizmetleri çalışmalara vesile olan bizler Başbakan Yardımcımız ve bakanlıklar, müsteşarlar Ak Parti hükümetinin katkısı var dedi. Soysal Baydiğin Beldesinin diğer beldelerden bir adım önde olduğunu bu çalışmalarından dolayı Belediye başkanımız Osman Usluyu tebrik etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Aydıncık ilçesine bağlı Baydiğin Belde Belediye Başkanı Osman Uslu'yu ziyaret ettikten sonra belediye önünde vatandaşlarla bayramlaştı. Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ramazan ayını ve bayramı huzur içinde geçirdiğini ancak diğer İslam ülkelerinde aynı huzuru yaşayamadığını belirtti.


Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Aydıncık ilçe merkezinde vatandaşlarla bayramlaştı burada vatandaşların sıkıntılarını yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Bozdağ, İlçe merkezinin sıcak asfalt çalışması en kısa zamanda yapılacağını belirti.

“Karakucak Güreşlerine Yoğun ilgi gördü”

Belediye Başkanı Osman Uslu Her festivalimizde bir değişiklik yaparak festivalimizde, beldemizde ilk kez Karakucak Güreş müsabakası belde ve çevre yerlerden gelen misafirler tarafından ilk kez yapmamıza rağmen büyük ilgi gördü ve bunun devamı geleceğini belirtti. Yapılan Karakucak Güreşlere devam edilirken

1.Baydiğin Beldesi Er Meydanı Karakucak Güreş Ağası Baydiğin li Hamit Ünalan olurken Milli Güreşçilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekindiler. Son karşılaşma olan başpehlivanlar halkımıza muhteşem bir güreş izleme fırsatı vererek Karakucak güreş müsabakasında Milli Güreşçi Fatih Tambur birinci oldu. Murat Çorakçı ise ikinci oldu. Güreş müsabakalarında dereceye girenlerin madalyalarını İlçe Jandarma Komutanı, Belediye Başkanları ve 2013 Karakucak Güreş Ağası  Baydiğin li Hamit Ünalan tarafından madalyalarını takdim ettiler.


  Sünnet Şöleni Festival devamı  Akşam Saat 20 : 00 da başladı

           Akşam festival programına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Milletvekili Ertuğrul Soysal, İl teşkilatının vaktinin dar olmasıyla akşam programına katılamadılar. Akşam Programına: Aydıncık Kaymakam vekili Kürşat Atak, İlçe Garnizon Komutanı Mehmet Engin, Karahacip Belediye Başkanı Hacı Ahmet Bektaş, Aydıncık Belediye Başkanı Bahattin Özger, Kazankaya Belediye Başkanı Celal Kılıç, Kösrelik Belediye Başkanı Dursun Kuzu, Baştürk Belediye Başkanı Nejdet Kurt, Aydıncık Ak Parti İlçe Teşkilatı, Köy Muhtarları. Belediye encümenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festivale ayrı bir renk katan âşıklar Zeki Erdali ve Mustafa Aydın'ın atışmaları beğeni ile dinlendi.Daha sonra sahneyi bir birinden güzel parçaları seslendiren Şeyda Erdali ile seyirciler güzel vakit geçirdiler.


Program sunucusu Yasemin Doğrunun eşliğinde sahne sunumunda büyük bir performans göstermesi Sünnet festivaline ayrı bir renk kattı. Sahne sunucusu Sanatçı Yeliz Aral’ı sahneye almasıyla havai fişeklerin eşliğinde güzel bir parça ile giriş yapması Baydiğinli halkı coşturmaya başladı. Aral sahnede gösterdiği performansla bir birinden güzel parçalar söylemesi belde halkını coşturdukça coşturdu. Sunucu Yasemin Doğru ile yapmış oldukları düet izleyenlerden büyük alkış aldı. Sanatçı Yeliz Aral Baydiğin Belediye Başkanına bizleri buralara davet etmenizden ve bu ramazan bayramı havasında bu kadar neşeli misafirperver halkından dolayı ayrı bir teşekkür ederek bir birinden eşsiz güzel parçalarla Baydiğinli ve çevre köy kasabalardan gelen halkı coşturdu. Halkın Yeliz Aral’a güzel yorumlarından dolayı sahneyi bıraktırmak istemediler. Aral bir dahaki festivalde buluşmak umuduyla  saygı ve sevgilerini belirtti.Haber okunma sayısı: 3325Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YOZGAT - HAVA DURUMU

YOZGAT

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

ANKET

AYDINCIK'TA OLMASI GEREKENLER NELERDİR ?

AYDINCIK'TA OLMASI GEREKENLER NELERDİR ?

Ankete Katıl Sonuçlar

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
80 hit, 29 ziyaretçi, 30 ziyaret
Bu hafta:
218 hit, 56 ziyaretçi, 60 ziyaret
Bu ay:
819 hit, 302 ziyaretçi, 342 ziyaret
Toplam:
133191 hit, 29727 ziyaretçi, 41620 ziyaret